Menu
 
5 En Yeni Makaleler

Makale Kategorileri

RSS/XML
RSS Feed: Sitemize eklenen en yeni yemek tariflerinizi RSS kullanarak kendi sitenize ekleyebilirsiniz.
Newest recipes RSS/XML feed En yeni 20 yemek tarifi
Top recipes RSS/XML feed En populer 20 yemek tarifi
Makale Ara
Search recipe  

Zeytinin Sağlığa Faydaları - 2

Yazar:  dunyam  Kayıt Tarihi: Oca. 22, 2016  Tıklama: 1.833   Puanlama:  (3,0) oy 122  Kelime Sayısı: 170
  Makaleyi puanla
Demir Kaynağı Zeytin: Özellikle siyah zeytin demir açısından çok zengindir. Kanda oksijen taşıyan kırmızı hücrelerin sağlığını korur Demir genel anlamda vücut sağlığı için çok önemlidir. Saç sağlığınından ayak tırnağına kadar demir bütün organların en çok gereksinim duyduğu maddelerdendir. Bu da siyah zeytinde bolca bulunur.
Zeytin Göz Sağlığını Korur: Zeytin özellikle gözlerde retina sağlığına önemli katkılarda bulunur. A vitamini içerdiği için yaşlandıkça ortaya çıkan katarakt hastalığına iyi gelir. Yaşlılığa bağlı gös hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
Zeytin Çekirdeğinin Faydaları: Bu başlıkta ilk belirtmek istediğimiz şey, zeytin çekirdeğinin yutulmasıyla alakalı bazı ididialarç Bu konu sağlık açısından tartışmalı olduğu için önermiyoruz. Ağızdan ezilerek almanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyoruz. Zeytin çekirdeğinin sağlık açısındna faydaları hakkında bilimsel araştırma sonuçları yok denecek kadar az olduğu için bu başlığa bir sınırlama getiriryoruz. Bazı sağlık uzmanları kendş hastalarının tecrübelerine dayanarak zeytin çekirdeğinden aşağıdaki fayraları gördüklerini öne sürmektedirler. •Zeytin çekirdeği sindirim sistemi rahatsızlıklarını giderebilir. •Basur problemine zeytin çekirdeğinin iyi geldiği düşünülmektedir. •Zeytin çekirdeğinin kanser hastalıklarına yakalanma riskini azlattığı düşünülmektedir. •Zeytin çekirdeği kırık ve çıkıklarda ağrı kesici rol oynayabilir.


Toplam (0) yorum yapılmış.
Yorum yaz
Yorum yazabilmek için lütfen siteye giriş yapınız yada Kayıt olmak için tıklayınız!.